Bajki babci Helenki

O Czerwonym Kapturku

Co wiemy o Czerwonym Kapturku? Przecież to najbardziej znana bajka na świecie! A jednak: dlaczego Mama zdecydowała się puścić dziewczynkę samą do lasu? Albo: dlaczego Kapturek rozmawiał z Wilkiem, mimo, że Mama zabroniła rozmawiać z nieznajomymi? Czy wreszcie: dlaczego Wilk ma takie wielkie oczy?
Odpowiedzi na te i inne pytania we wspaniałej, zupełniej nowej adaptacji tej bajki. Spektakl grany w konwencji pacynkowego teatru jednego aktora jest zarazem pokazem mistrzowskim sztuki lalkarskiej.
Obejrzyj spektakl online
O Czerwonym Kapturku

Galeria

Wędrówki Stasia

Przedstawienie marionetkowe w konwencji czeskiego teatru domowego zaadaptowanego na grunt polski. Zabawna i pouczająca historia o dobrym i odważnym chłopcu, który dzięki magicznemu podarunkowi chce zmienić świat na lepszy. Podczas wędrówki po świecie spotyka na swojej drodze różnych ludzi: dobrych i złych a nawet Diabła i samego Pana Jezusa.
Fabuła zaczerpnięta z opowieści ludowej przenosi dzieci do świata baśniowej przypowieści. Wspaniałe przedstawienie w konwencji czeskiego teatrzyku domowego grane w replice zabytkowego teatru z czeskiego muzeum lalek.
Obejrzyj spektakl online

Galeria

Wędrówki Stasia

Jaś i Małgosia

Ta znana bajka stanowi cenny zabytek naszej kultury. Dlatego dobraliśmy do niej zabytkowe dekoracje ze starych druków, tradycyjne marionetki jak sprzed stuleci a wszystko zainscenizowane zostało na replice sceny czeskiego teatru domowego z ubiegłego stulecia – z epoki przed wynalezieniem telewizora. Dialogi opracowaliśmy podczas warsztatów teatralnych z dziećmi mieszkającymi w starej willi, w której mieści się ich dom dziecka. Jak podziała taka bajka na współczesnego widza? Przyjdźcie i zobaczcie sami.
Obejrzyj spektakl online
Jaś i Małgosia

Galeria

O Ignasiu, który nie lubił szkoły

Emocjonująca bajka o Wielkich Wagarach! Bajka wymyślona przez dzieci uczestniczące w warsztatach “Akademii Wyobraźni” Pełna emocjonujących przygód opowieść o chłopcu, który uciekł ze szkoły do świata własnej wyobraźni. Wędrówka okazuje się dobrą lekcją, która prowadzi naszego bohatera zupełnie niespodziewanie... do szkolnej biblioteki.
Obejrzyj spektakl online
O Ignasiu

Galeria

Bajki „O Ignasiu, który nie lubił szkoły” oraz „Wędrówki Stasia” powstały dzięki dofinansowaniu ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach projektu „Kultura w sieci”.

Bohaterami bajek są pacynki i marionetki z Teatru „Akademia Wyobraźni”.