Fabryka Śmiechu spektakle kabaretowe

Dzień Matki. A, to ci niespodzianka!

Wyjątkowy spektakl, który wzbudza tak silne emocje, że publiczność reaguje salwami śmiechu i roni łzy wzruszenia. To historia współczesnej, tradycyjnej rodziny żydowskiej, gdzie jest na wydaniu pięć córek, które zakochują się wbrew tradycji, obyczajom, bez swata… i to w kim? Jaki będzie finał tej historii, czy zwycięży miłość? W treść spektaklu wplatają się najpiękniejsze piosenki o matce m.in. z repertuaru Violetty Villas, Mieczysława Fogga, Bernarda Ładysza.

Wykonawcy:

  • Matka – Ewa Warta-Śmietana
  • Ojciec – Witold Wrona
  • Córka – Dominika Guzek
  • Narzeczony Levis Persley – Jacek Śmietana
  • Pańcia – Małgorzata Westrych
Zamów spektakl Obejrzyj zwiastun
Spektakl Dzień Matki. A, to ci niespodzianka!

Galeria

Urodziny u Hanki i Jana

Spektakl kostiumowy z fabułą wypełniony zabawnymi dialogami, niepozbawiony nuty melancholii. Podczas spektaklu wybrzmiewają największe przeboje Hanki Ordonówny, Jana Kiepury i Mieczysława Fogga, m.in.: Miłość Ci wszystko wybaczy, Na pierwszy znak, Szczęście raz się uśmiecha, Usta milczą, Brunetki, blondynki w wykonaniu artystów scen Teatru Wielkiego z Warszawy, Teatru Muzycznego w Lublinie, Gliwicach oraz scen krakowskich.

Jubilaci

  • Hanka Ordonówna – Ewa Warta-Śmietana – sopran
  • Jan Kiepura – Tomasz Kuk / Sławomir Naborczyk – tenor

Goście

  • Loda – Joanna Cieśla
  • Zula – Małgorzata Westrych/Renata Żełobowska-Orzechowska
  • Mieczysław Fogg – Witold Wrona
Zamów spektakl Obejrzyj zwiastun
Urodziny u Hanki i Jana. 120. rocznica - foto ze spektaklu

Galeria

U Fryzjera

Muzyczny spektakl kabaretowy, którego akcja dzieje się w zakładzie fryzjerskim. Bohaterami są niezwykle barwne postaci: fryzjer Ambroży topiący nerwy w piersióweczce, szefowa salonu - potrójna mężatka oraz klienci odwiedzający salon: Agata, stała klientka, kobieta przed rozwodem, doświadczona przez płeć męską, Beatka - młoda, szalenie zakochana, tuż przed ślubem, a także mężczyźni: ekoaktywista, policjant, szmugler ze Śląska oraz Zenek, który w piątek bierze rozwód, a w sobotę ponownie się żeni. Całość dopełniają dowcipne i pikantne dialogi oraz sytuacje, które przeplatają się wpadającymi w ucho zabawnymi piosenkami i tańcem, a to wszystko w oprawie lat 50.
Zamów spektakl Zwiastun 2024 Zwiastun 2022
U Fryzjera

Galeria

Mały Gigolo, czyli romans w kurorcie

To spektakl komediowy, usytuowany w okresie dwudziestolecia międzywojennego, który zapewni świetną zabawę i rozrywkę na wysokim poziomie. Odpowie nam na pytanie po co jeździmy do kurortów. Czy aby tylko podratować zdrowie? My zabierzemy Państwa do Krynicy Zdroju. W jakim celu udały się tam nasze bohaterki i czy cel swój osiągnęły dowiecie się Państwo na spektaklu.
Zamów spektakl
Mały Gigolo

Galeria

Druga obsada

Tajemnica Hanki, czyli Hanka Ordonówna i gwiazdy jej epoki

Komediowy spektakl składający się z najwspanialszych utworów Hanki Ordonówny, której towarzyszy gwiazdor dwudziestolecia międzywojennego Mieczysław Fogg. W rolę Hanki Ordonówny wciela się Ewa Warta-Śmietana, a Mieczysława Fogga gra Witold Wrona. W spektaklu wystąpią także: w roli Dyrektora podupadającego teatru Łukasz Wroński oraz Małgorzata Westrych, której rola gazeciarza nie pozostaje bez znaczenia dla fabuły spektaklu.
Zamów spektakl
Hanka Ordonówna - Ordonka

Galeria

Ach! Złowić milionera

Lekki, zabawny spektakl kostiumowy, złożony z piosenek i dowcipnych dialogów oraz scenek, dających milionom kobiet gotową receptę: „jak zdobyć milionera”. Czy uda się to bohaterce naszego spektaklu? Jakich używa sposobów i sztuczek, by osiągnąć cel? I co z tego wyniknie?
Zamów spektakl
Ach! Złowić milionera

Galeria

Baby, ach te baby!

Muzyczne pełne humoru spotkanie z najpopularniejszymi szlagierami o kobietach. W repertuarze m.in. utwory takie jak: „To ja jestem EVA”, „Sex Appeal”, „Baby, ach te baby”, „Brunetki, blondynki”, „Najwięcej witaminy” czy „Pani dziś jest bez koszulki”. Piosenki połączone są dowcipnymi dialogami.

Na plakacie został wykorzystany obraz Pawła Jasińskiego
Zamów spektakl Obejrzyj zwiastun
Baby, ach te baby! - plakatNa plakacie został wykorzystany obraz Pawła Jasińskiego, jasinski-art.com

Galeria

Święta za pasem

Grudniowa opowieść o przedświątecznych perypetiach trzech przyjaciółek. Spektakl grany przez szóstkę artystów, którzy przebierając się, tworzą niesamowity show, pełen energii, zabawnych treści słowno-muzycznych i odwołań do realiów współczesności.

Po obejrzeniu spektaklu, Wasze przygotowania do Świąt, nigdy już nie będą takie jak wcześniej.

Zamów spektakl Obejrzyj zwiastun
Kabaret Święta za pasem

Uszy Hamana

„Uszy Hamana” to komediowy spektakl kostiumowy, którego akcja toczy się w Persji, nawiązujący do najradośniejszego święta „Purim” o charakterze powszechnego karnawału w kulturze żydowskiej. Tego dnia wolno łamać nawet najsurowszy zakaz przebierania się mężczyzn w suknie, a wino leje się dzbanami. Na to święto przygotowywane są też specjalne ciasteczka zwane „Uszami Hamana”, którymi będą częstowani widzowie. Spektakl pokazuje historię jak pijany potężny król perski Achaszwerus zażyczył sobie, żeby na jego ucztę przybyła nago jego żona, królowa Waszti. Gdy ona odmówiła, król kazał ją wygnać i sprowadzić sobie najpiękniejsze panny, aby mógł wybrać nową żonę. I tu zaczyna się zabawa z publicznością…, może, któraś z pań obecnych na sali zostanie królową?

Jak dalej rozwinie się akcja, w królestwie rządzonym przez pijaka i lubieżnika, dowiecie się Państwo podczas spektaklu!

Zamów spektakl Obejrzyj zwiastun
Uszy Hamana