Barbara Ducka, Piazzolla

Piazzola jakiego nie znacie, czyli „Pieśni Życia”

Spektakl, którego główna bohaterka Barbara Ducka, znakomita artystka Teatru Rozrywki w Chorzowie, poprzez utwory legendarnego kompozytora i wirtuoza Astora Piazzolli przenosi odbiorcę w świat pełen refleksji i nostalgii. Nowoczesne aranżacje Krzysztofa Jaszczaka pozwalają odkryć ją na nowo, zaś teksty Janusza Krucińskiego, czasem rozpieszczają widza, a czasem pozwalają mu zajrzeć w przedsionek piekła.

Artystce towarzyszy pięcioosobowy zespół w składzie:

  • Joanna Mizera – skrzypce
  • Kamil Kołach – saksofon
  • Remigiusz Bonk – Akordeon
  • Andrzej Schneider – instrumenty perkusyjne
  • Ronald Tuczykont – kontrabas
Istnieje możliwość wzbogacenia wydarzenia tańcem.
Zamów recital
Barbara Ducka - Piazzolla

Galeria

Barbara Ducka

Barbara Ducka

Wokalistka, tancerka, choreograf i aktorka Teatru Rozrywki w Chorzowie. Współpracowała z katowickim Teatrem Pantomimy „Yota”. Absolwentka Wydziału Estradowego Państwowej Szkoły Baletowej w Poznaniu.

Solistka chorzowskiej sceny zadebiutowała rolą Księżniczki Audy  w spektaklu „80 dni dookoła świata po stu latach” J. Bielunasa wg J. Vernr’a. Inne role to: Pani Umny  w koncertowej wersji „Cantervil Ghost” J. Williamsa, Velma w „West Side Story”  L. Bensteina, postaci w „Jeszcze nie pora nam spać” R. Kmity i B.Rawskiego, Duch Frumy-Sary w „Skrzypku na dachu” J.Steina,  Ulla w „Producentach” J. Bocka i S. Harnicka, Baby Monster w „Położnicach szpitala św.Zofii” P. Demirskiego i M. Strzępki, Frieda w komedii „Frank V” Durrenmatta, Dziennikarka i Zakonnica w spektaklu „Chryzostoma Bulwiecia podróż do Ciemnogrodu” K.I. Gałczyńskiego, Zibelda w „Rękopisie znalezionym w Saragossie” J. Potockiego – adaptacja M. Wojtyszko, Girlsa w musicalu „Cabaret” J. Masteroffa, Komórka rakowa w „Bierzcie i Jedzcie” P. Demirskiego i M. Strzępki, Pacjentka C2 w autorskim przedstawieniu Macieja Cierzniaka „Osobowość zaburzona”.

Barbara Ducka pełniła funkcję asystenta choreografa w przedstawieniach: „Dyzma” – musical i „Jesus Christ Superstar”. Ponadto jest autorką choreografii w spektaklu „Czarno na białym" M. Gusinowskiej (mała scena) oraz współautorką choreografii  w koncertach sylwestrowych Teatru Rozrywki w których także śpiewa.

Od 2007 r. choreograf w Studio Tańca Współczesnego TENDI.

Nagrody

  • Medal Prezydenta miasta Chorzowa z  wizerunkiem Teodora Kalidego „Za zasługi w dziedzinie kultury” (2012)
  • Chłopiec z łabędziem – Nagroda Prezydenta Chorzowa w dziedzinie kultury (2014)