Spektakle i koncerty kultury żydowskiej

Klezmer ConcertSpotkanie z piosenką i humorem żydowskim

W projekcie tym pełne żydowskiego humoru zabawne monologi, skecze i dialogi przeplatają się z piosenkami śpiewanymi w języku polskim, jidysz i hebrajskim.

Artyści biorący udział w projekcie:
Ewa Warta-Śmietana – wokalistka – pierwsza uczennica interpretacji piosenek klezmerskich Leopolda Kozłowskiego
Henryk Rajfer – gwiazda Teatru Żydowskiego w Warszawie
Marek Węglarski – gwiazda Teatru Żydowskiego w Warszawie
Wojciech Habela – artysta scen polskich
Dawid Czernik – skrzypce
Mateusz Dudek – akordeon
Jacek Śmietana – prowadzenie koncertu
Zamów koncert
Przy szabasowych świecach

„Gdybym był bogaczem”spektakl oparty na podstawie brodwayowskiego musicalu „Skrzypek na Dachu”

Widowisko muzyczne zawierające wszystkie główne wątki i piosenki brodwayowskiego musicalu „Skrzypek na Dachu” opowiadającego historię Tewjego Mleczarza, który chce wydać za mąż swoje córki. One jednak nie zgadzają się z propozycjami swatki i szukają związków opartych na miłości. Tewje musi wybrać, czy życie zgodne z tradycją jest ważniejsze od szczęścia córek.
Akcja rozgrywa się w 1905 r. w Anatewce, małym miasteczku na terenie Imperium Rosyjskiego. Jest ono miejscem życia dwóch społeczności – żydowskiej i rosyjskiej, które starają się nie wchodzić sobie w drogę. Historyczne tło akcji nawiązuje do rodzącego się komunizmu, rewolucji 1905 roku, a w finale do masowej emigracji ludności żydowskiej.
Wszystkie utwory muzyczne są wykonywane na bazie oryginalnego orkiestrowego podkładu muzycznego „Skrzypka na dachu”.
Wspaniała muzyka oraz brawurowe wykonanie ról przez aktorów Teatrów Warszawskich to gwarancja ponad 90 minut fantastycznych wrażeń!
Zamów koncert
Gdybym był bogaczem - Skrzypek na dachu

A, to ci pasztet!

Spektakl kostiumowy w wykonaniu trzech znakomitych artystów Ewy Warty-Śmietany, Henryka Rajfera oraz Wojciecha Habeli, wypełniony zabawnymi piosenkami dotyczącymi pełnych uniesień, radości i marzeń chwil narzeczeństwa i prozy życia po ślubie. W repertuarze dowcipne i pikantne piosenki lwowskie i żydowskie, które przeplatać się będą zabawnymi monologami, dialogami. Poprzez meandry małżeńskie publiczność poprowadzi Wojciech Habela, przy okazji dzieląc się tajemnicami z własnej alkowy. Podczas wydarzenia widzowie dowiedzą się jaka jest rzeczywistość życia bohaterów naszego spektaklu w czterech ścianach kilkanaście lat po ślubie. Stracone nadzieje? Czy beczka miodu? Zapewniamy świetną zabawę!
Zamów koncert
A, to ci pasztet!
Kultura żydowska, Przy szabasowcyh świecach

Ostatniemu Klezmerowi

Koncert dedykowany Leopoldowi Kozłowskiemu – Kleimanowi, wybitnemu kompozytorowi, pianiście, dyrygentowi, ostatniemu przedstawicielowi przedwojennych klezmerów w Polsce, zwanemu Ostatnim Kezmerem Galicji.
Proponujemy dwie części koncertu:
  • Projekcja filmu „Tych miasteczek nie ma już” z udziałem Leopolda Kozłowskiego. W filmie razem z Leopoldem Kozłowskim występują m.in. Jerzy Trela, Jerzy Nowak, Piotr Pilitowski, oraz główna bohaterka – Ewa Warta-Śmietana. Czas trwania: 50 minut.
  • Recital Ewy Warty-Śmietany pierwszej uczennicy Leopolda Kozłowskiego (Kleinmana) piosenek w języku jidysz. Recital przy akompaniamencie zespołu klezmerskiego wraz z recytacją przejmujących wierszy Mordechaja Gebirtiga.
Zamów koncert
Leopold Kozłowski, Ewa Warta-Śmietana

Galeria